Świadectwo energetyczne budynku

świadectwo energetyczne

Co to jest świadectwo energetyczne budynku?

Świadectwo energetyczne budynków, lokali lub mieszkań (inaczej certyfikat energetyczny) jest innym dokumentem niż audyt energetyczny, lecz posiadają wiele cech wspólnych z audytami – szczególnie w przypadku metod obliczania ochrony cieplnej i zapotrzebowania na energię. W odróżnieniu od audytów, świadectwa energetyczne stanowią opis stanu istniejącego budynku, który stwierdza aktualny stan cech energetycznych budynku lub lokalu.

Do czego potrzebne jest świadectwo energetyczne?

Świadectwo energetyczne jest to dokument zawierający podstawowe dane i wskaźniki zużycia energii oraz wskaźniki porównawcze, określający poziom jakości energetycznej budynku. Świadectwa stanowią dla nabywców i najemców budynku informację o jego jakości energetycznej, a tym samym o poziomie kosztów energii, które trzeba ponieść w związku jego użytkowaniem. Świadectwa mają więc zapewnić uczciwe transakcję kupna-sprzedaży i umowy najmu.

Kto ma obowiązek posiadania świadectwo energetyczne?

Od 28 kwietnia 2023 r. wejdzie w życie prawo, które nałoży na właścicieli nieruchomości obowiązek posiadania tego dokumentu w przypadku obrotu nieruchomościami. W 2024 r. nowy wymóg będzie rozszerzony, a podlegać mu będą już wszyscy właściciele mieszkań i domów w Polsce.  Osoby wynajmujące nieruchomość również będą musiały posiadać kopię świadectwa energetycznego lub w wersji elektronicznej.

Na tej stronie zamówisz certyfikat energetyczny

certyfikat energetyczny

Proces zamówienia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu lub mieszkania

Usługa online przygotowania świadectwa charakterystyki energetycznej realizowana jest na terenie całego kraju. Poniżej przedstawiono proces krok po kroku.

1.

Zamówienie usługi

Wypełnienie wstępnych informacji o zamawiającym.

2.

Wypełnienie ankiety

Podanie podstawowych parametrów lokalu lub budynku, najlepiej przesłanie projektu, rzutów w formie skanu zdjęcia lub szkiców

3.

Sporządzenie świadectwa

Czas realizacji charakterystyki energetycznej wynosi od 2 do 4 dni roboczych.

4.

Wykonanie płatności

Płatność przelewem za przygotowanie świadectwa energetycznego

5.

Wysyłka kurierem oraz emailem przygotowanego świadectwa charakterystyki energetycznej wraz z kopią uprawnień certyfikatora

Cennik świadectwo energetyczne

Formularz zamówienia

Wypełnij formularz by wykonać zamówienie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Ma na celu ustalenie warunków i wielkości przedsięwzięcia na potrzeby wyceny. Dopiero po wypełnieniu przesłanej ankiety przystępuję do realizacji. W przypadku wątpliwość zamówienie można dokonać telefonicznie pod numerem +48 788 186 537.